Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Urlop na Korsyce? - Nocleg tylko na kempingu!
Korsyka - to jedna z najpiękniejszych wysp na Morzu Śródziemnym, słynąca z pięknych krajobrazów, wspaniałych plaż oraz niezwykłej historii. To piękne błękitne zatoczki, urzekające wodospady, strome wąwozy, gęste lasy kasztanowców i sosen. Korsyka będzie wspaniałą destynacją wakacyjną dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Więcej info

Campingi na Korsyce

Powody, dla których warto się wybrać na kemping na Korsyce


  • wspaniałe góry
  • ciekawa historia
  • francuski styl, włoski charakter
  • luksusowe miejsca kempingowe
  • unikalny pomysł na rodzinne wakacje

Atrakcje na Korsyce

Korsyka to raj dla miłośników sportów wodnych i rejsów jachtami. Dzięki skalistemu ukształtowaniu wyspy niezwykłe przeżycia czekają na miłośników nurkowania w jaskiniach. Spokojny klimat jest idealny dla osób podróżujących z dziećmi. Prawdziwą atrakcją dla najmłodszych może okazać się zwiedzanie wyspy kolejką wąskotorową. Łagodny klimat wyspy jest szczególnie przyjazny dla miłośników kempingów.

Lubiane kempingi na Korsyce

Marina d’Erba Rossa 

Urlop na 4-gwiazdkowym kempingu to gwarancja świetnej zabawy. Wczasowicze zakwaterowani w ośrodku mają dostęp do pięknej plaży i basenu z masażami, dzieci zaś do woli mogą korzystać z placu zabaw i obiektów sportowych. Na miejscu istnieje możliwość wynajęcia przyczep i bungalowów.

Sole di Sari 

Luksusowy kemping usytuowany między morzem a górami, wzdłuż rzeki Solenzara. Nie jest to miejsce typowe, gdyż oferuje do wynajęcia małe domki z bali. Bungalowy postawione są w odpowiedniej odległości od siebie, zapewniając komfort wynajmującym.

Plaże i przyroda na Korsyce

Korsyka to jedno z tych wyjątkowych miejsc na świecie, w których góry stykają się z morzem. Mimo że jest najbujniej zarośniętą wyspą morza Śródziemnego, znajduje się na niej pustynia. Korsyka słynie również z Calanche, czyli niesamowitych rzeźb z granitu stworzonych przez naturę. Podczas podróży po tej pięknej wyspie koniecznie należy wybrać się do Korsykańskiego Regionalnego Parku Przyrody, gdzie wszystkie te cuda będą mogli zobaczyć Państwo w jednym miejscu.

Pogoda i klimat

Śródziemnomorski klimat zapewnia suche i upalne lato. Temperatura powietrza o tej porze wynosi około 30-32°C, wody - około 25°C. Spokojnie można wybrać się na Korsykę zimą, temperatura w grudniu wynosi zazwyczaj koło 12-15°C. Inaczej rzecz ma się w wysokich górach, gdzie temperatury spadają poniżej zera.