Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Istria: wymarzone miejsce na kemping
Mimo że półwysep Istria nie leży w samym środku Chorwacji, śmiało można nazwać go sercem tego pięknego kraju - jego kształt przypomina bowiem najważniejszy narząd organizmu. W istocie w Istrii można się zakochać. Słońce promieniami ogrzewa plażowiczów, a przyjemne temperatury umożliwiają pobyt na kempingu nawet jesienią. Więcej info

Camping na Półwyspie Istria

Dlaczego półwysep Istria to doskonała urlopowa destynacja?


  • Błogi relaks w kontakcie z naturą
  • Cudowne krajobrazy
  • Idealna baza wypadowa do odwiedzania zabytków
  • Atrakcje dla całej rodziny


Atrakcje w Istrii

Dzięki zakwaterowaniu na campingach polecanych przez LuxCamp, będą Państwo mieli dostęp do największych atrakcji półwyspu! Z jednej strony to piaszczyste plaże, górskie krajobrazy, śródziemnomorska roślinność, z drugiej - cudowne zabytki, ciekawe muzea. A do tego moc rozrywki na basenach, w centrach sportowych, barach, restauracjach, klubach oraz w trakcie aktywności, przygotowanych przez animatorów dla całej rodziny. Zielony półwysep muskany wodami Morza Adriatyckiego - nie ma lepszego miejsca na spędzenie urlopu.

Aktywne wczasy

Camping Park Umag 

Oto raj dla miłośników sportu - luksusowy ośrodek z możliwością wyboru spośród licznych aktywności: tenisa ziemnego, piłki nożnej, siatkówki, pływania i wielu innych. Komfortowy domek lub namiot dają możliwość korzystania z atrakcji, które znajdują się na wyciągnięcie ręki, a opcji rozrywki dla całej rodziny jest co niemiara!


Wspaniałe animacje

Camping Bi-Village 

LuxCamp poleca Państwu kolejne miejsce, w którym nie sposób się nudzić! Pracujący w Bi-Village animatorzy zapewniają rozrywkę wszystkim urlopowiczom: starszym i młodszym. Dodatkowo na kempingu znajdują się trzy przestronne baseny, dwie restauracje plażowe, pizzeria, stoisko z lodami, a także centrum handlowe.

Wodna rozrywka dla każdego

Camping Bijela Uvala 

Oferta tego ośrodka jest skierowana do rodzin poszukujących aktywnego wypoczynku. Wodnej rozrywki zażyją tutaj wszyscy członkowie rodziny, do wyboru mając jeden z wielu wypełnionych atrakcjami basenów lub czystą wodę Morza Adriatyckiego. To luksusowe miejsce kempingowe pozwala cieszyć się naturą, będąc w samym jej sercu, a przy tym znakomicie bawić się i wypocząć z całą rodziną.

Plaże, natura i pogoda w Istrii

Istria to półwysep lasów dębowych, łączący w sobie górzyste oraz nadmorskie krajobrazy - idealne dla miłośników wypoczynku nad wodą i górskich wycieczek. Piaszczyste plaże zapraszają do relaksu, a także uprawiania licznych sportów. Zlokalizowane niedaleko morza miejsce kempingowe pozwala na korzystanie ze wszystkich uroków wybrzeża. Co ciekawe, półwysep od koloru ziemi dzieli się tradycyjnie na Białą Istrię, Szarą Istrię oraz Czerwoną Istrię. Czy to luksusowy namiot, czy też komfortowy domek kempingowy, wakacje na Istrii będą udane ze względu na bliski kontakt z naturą. Na Istrii panuje klimat śródziemnomorski. W praktyce oznacza to idealne warunki na zwiedzanie oraz wypoczynek od kwietnia do października. Lipiec i sierpień to miesiące najgorętsze, w typowo wakacyjne dni termometr wskazuje tu średnio 27ºC. Urlop na kempingu to idealny sposób na wypoczynek w tej części Chorwacji.

Miasta w Istrii

Pula to największy turystyczny i gospodarczy ośrodek regionu. To miasto o bogatej historii, z licznymi zachowanymi zabytkami. Duże wrażenie robi m.in. rzymski amfiteatr. Znajdują się tu również piękne świątynie i interesujące muzea, m.in. Muzeum Historyczne Istrii. Do urokliwych miasteczek półwyspu należy Umag, przyciągający urlopowiczów malowniczymi krajobrazami, a miłośników tenisa turniejem "Croatia Open". Pobyt na kempingu pozwala na łatwy dojazd do najważniejszych miast Istrii, dzięki temu pełnią rolę idealnej bazy wypadowej w różne części półwyspu.

Tradycyjna chorwacka kuchnia

Istria słynie z uprawy zbóż, winorośli, a także oliwek. Nie bez powodu nazywana jest niekiedy "Nową Toskanią" - wyrabiane tutaj wina znakomicie pasują do przysmaków lokalnej kuchni, jak również są świetnym pomysłem na prezent z urlopu. Każdy kemping udostępnia swoim gościom liczne restauracje, w których spróbować można nieznanych dotąd, regionalnych dań.