Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Halkidiki- błękitne marzenia w zasięgu ręki...
Ten główny kierunek wczasowiczów marzących o wakacjach w Grecji, jest urokliwym regionem o 3 półwyspach, zlokalizowanym w pobliżu Tesalonik. Sprawdź ofertę LuxCamp i zarezerwuj Twoje wakacje marzeń! Więcej info

Kempingi na Halkidiki

Halkidiki- wakacje bliżej natury

Halkidiki to zielony i kwitnący życiem region o 12 strefach chronionych przez konwencję Natura, co wspiera naturalną i czystą scenerię podczas Twoich wakacji. Odpocznij na jednej z plaży na 550 km wybrzeżu, odkryj lagunę Agios Mamas i wybierz się na wycieczkę pieszą w góry Itamos lub na rower wokół jeziora Mavrobara. 

Majestatyczne góry

Dzięki przyjemnej pogodzie i wiecznie ciepłej temperaturze, Halkidiki jest idealnym miejscem na wakacje w przeciągu całego roku. Góra Athos na Halkidiki jest jedynym stanem monastycznym w Europie, do którego kobiety nie mają wstępu. Można jednak ją obserwować z daleka i podziwiać prosto z łódki podczas rejsu wokół półwyspów. Góry Halkidiki kryją w sobie mnóstwo grot, w tym tych, które posiadają wartości historyczne. Często prowadzone są tutaj badania archeologiczne. 

Festiwale i nocne życie

Oprócz idealnych wakacji dla miłośników słońca i wody, Halkidiki jest atrakcyjne dla tych, którzy lubią potańczyć, dobrze zjeść i poznawać nowe kultury. Podczas sezonu letniego organizowane są tutaj takie festiwale jak Sani Festival Of Music, Kassandra Festival, czy Polygyros Festival. Nie można zapomnieć o aromatycznych greckich winach, urozmaicających wakacyjne wieczory. Koniecznie należy zatrzymać się w Agios Pavlos, znanym ze słonecznych wzgórz pełnych winorośli. 

Grecka kuchnia

Kuchnia grecka z pewnością nie jest nikomu już obca, jednak by zaczerpnąć jej autentyczności, należy jej spróbować na miejscu. Rosnące na pełnym słońcu produkty, oferują wyjątkową przyjemność smaku. Z długą tradycją kulinarną zainspirowaną przez Konstantynopol i azjatycką kuchnię, gastronomia regiony oferuje bogaty wachlarz przepysznych dań.