Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Camping w Abruzji - idealne wakacje

Włochy od zawsze stanowią docelowe miejsce podróży dla turystów z całego świata. Przyciąga ich niepowtarzalna atmosfera, idealne wręcz warunki atmosferyczne i - oczywiście - niepowtarzalne zabytki i kultura. Już teraz zarezerwuj jeden z campingów LuxCamp, by odkryć wspaniałą włoską kulturę, tradycję i kuchnię.

Camping w Abruzji - idealne wakacje
Włochy od zawsze stanowią docelowe miejsce podróży dla turystów z całego świata. Przyciąga ich niepowtarzalna atmosfera, idealne wręcz warunki atmosferyczne i - oczywiście - niepowtarzalne zabytki i kultura. Już teraz zarezerwuj jeden z campingów LuxCamp, by odkryć wspaniałą włoską kulturę, tradycję i kuchnię.

Campingi w Abruzji

Abruzja Włochy wakacje

Camping w Abruzji - dlaczego warto?

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na camping do Abruzji:

  • W Abruzji odnajdą się amatorzy wypoczynku nad morzem, jak i ci, którzy cenią aktywny wypoczynek zwłaszcza wspinaczkę górską
  • Wspaniałe krajobrazy
  • Spokój, romantyczny nastrój i ciszę,
  • Lokalna kuchnia, oferująca wiele niespotykanych nigdzie indziej specjałów
Abruzja kemping

Uroki malowniczej Abruzji

Abruzja to cudowne miejsce, z którego nie chce się wyjeżdżać. Malownicze, położone na wzgórzach miasteczka okalane winnicami sąsiadują z nieskalanymi ludzką ręką pastwiskami i uroczymi jeziorami. Średniowieczne deptaki, wygrzewające się w czasie sjesty koty i małe kawiarnie, a tuż obok góry i krystalicznie czyste morze. Wspaniała, utrzymująca się przez cały rok pogoda i to nieodłączne wrażenie zatrzymanego czasu. To, i nie tylko to, sprawia, że Abruzja to doskonałe miejsce na luksusowy camping, który pozwoli zasmakować tego wszystkiego bez rezygnacji ze wspaniałych udogodnień.

Camping Abruzja Włochy

Gdzie można znaleźć luksusowe miejsca campingowe?

Punta Navaccia

Camping Punta Navaccia położony jest bezpośrednio przy Jeziorze Trazymeńskim. Piękne okoliczności natury uzupełnia rozbudowana baza turystyczna: restauracje, bary, baseny, a także liczne atrakcje rozrywkowe. Do tego zaplecze sportowe i wiele możliwości aktywnego wypoczynku oraz w pełni luksusowy namiot lub domek campingowy- wszystko to sprawia, że urlop na campingu w Punta Navaccia będzie pełen emocji.

Stork Camping Village

Najważniejszy atut Stork Camping Village to bezpośredni dostęp do morza, ale to nie wszystko. Hydromasaże, korty tenisowe, basen i wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży sprawiają, że jest to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Każdy luksusowy namiot i bungalow wyposażony jest w telewizor i patio, ośrodek oferuje także wiele atrakcji dla fanów sportów wodnych.

Kemping Abruzja

Plaża, natura i atrakcje Abruzji

Plaże i natura w Abruzji

Piaszczyste plaże i zawsze ciepły Adriatyk od zawsze stanowią główny powód, dla którego turyści tak chętnie odwiedzają Abruzję. Równie ważnym powodem jest także unikalne ukształtowanie terenu - Abruzja to jedno z niewielu miejsc, w którym tego samego dnia można zażyć kąpieli w morzu i zdobyć górski szczyt. Natura, jej piękno i unikalność, to największy skarb tego regionu. Skarb, na straży którego stoją parki narodowe (w regionie jest ich 3) oraz rezerwaty.

Atrakcje w Abruzji

Historia sięgająca setek lat przez naszą erą daje o sobie w Abruzji znać niemal na każdym kroku. Bogate zbiory dzieł sztuki ulokowane w muzeach i cuda architektury uzupełniają liczne festyny i imprezy. W szczególności warto odwiedzić stolicę regionu: L'Aguila ze wspaniałym placem Katedralnym oraz zamkiem-muzeum, a także inne miasta, między innymi: Atri czy Teramo.