Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Camping w Wandei - poznaj cudowną Dolinę Loary
Chociaż raz w życiu trzeba zwiedzić wspaniały francuski departament Wandea. Miejsce urzeka wspaniałymi krajobrazami, cudownymi piaszczystymi plażami, dostępem do oceanu. Miejsce mało znane dla polskich turystów ale warte odwiedzenia. Więcej info

Camping w Wandei

Dlaczego warto wybrać camping w Wandei?

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać camping w Wandei:

  • Niesamowity park historyczy Puy du Fou
  • Długie wybrzeże pełne piaszczystych, złotych plaż
  • Wspaniała regionalna kuchnia
  • Wspaniałe wyspy L'île d'Yeu oraz L’île de Noirmoutier

Niezapomniany wypoczynek

Departament Wandei jest niezwykle oryginalną destynacją wakacyjną. Jeżeli marzysz o wakacjach w pięknym, spokojnym miejscu Wandea jest dla Ciebie idealna. Tutaj znajdziesz piękne piaszczyste plaże, idealne na długie spacery oraz odpoczynek na słońcu. W departamencie znajduje się wiele pięknych rybackich wiosek, zabytkowych klasztorów i zamków. Warto poznać niezwykle burzliwą historię regionu- w tym celu najlepiej wybrać się do niezwykłego parku historycznego Puy du Fou, w którym w bardzo ciekawy sposób prezentowane są historyczne wydarzenia z Wandei.

Najlepsze miejsca campingowe w Wandei

Sol a Gogo

Luksusowy camping z szeroką, złotą plażą, która oddalona jest od obiektu jedynie o 50 m. Dodatkowo kompleks basenów, zjeżdżalnie i wodne gry. Nadmiar energii z powodzeniem można spożytkować na jednym z dostępnych w ośrodku boisk i kortów. Sol a Gogo położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka Les Mouettes.

Le Clarys Plage 

Wspaniała plaża, do której możecie Państwo dotrzeć po krótkim spacerze (ok. 700 m) to nie wszystko, co to luksusowe miejsce campingowe ma do zaoferowania. Basen ze specjalnymi strefami dla dzieci ze zjeżdżalniami, sikawkami, a nawet statkiem i smokiem. O zabawę najmłodszych w godzinach porannych dba zespół animatorów. W sezonie istnieje możliwość jazdy konnej.

A może camping w zamku?

La Garangeoire

Camping La Garangeoire jest miejscem wyjątkowym dlatego, że mieści się na terenie... dawnego zamku. 200 hektarów terenu dookoła gwarantuje prywatność i wszelkie wygody, o których marzą Państwo podczas podróży. Ponadto ośrodek ten oferuje to, co posiada każdy luksusowy camping – podgrzewany, kryty basen i baseny otwarte, wiele rozrywek dla dzieci i nastolatków. Amatorzy wędkowania docenią 4 stawy rybne, a wszystko to w niewielkiej odległości od plaży.

Oferta gastronomiczna

W związku z tym, że department znajduje się nad Atlantykiem, podstawą kuchni regionalnej są owoce morza i wspaniałe ryby. Warto spróbować również wyśmienitego foie gras- tradycyjnego francuskiego pasztetu, będącego jednym z najdroższych specjałów kuchni francuskiej. Wandea zajmuje trzecie zaszczytne miejsce wśród francuskich departamentów w produkcji tego przysmaku. Typowym daniem jest również tradycyjna szynka z Wandei podawana z białą fasolą. Desery: oprócz wyśmienitych naleśników stanowią również słynna słodka maślana brioszka, przygotowana według tradycyjnej receptury, której smaku nie zapomnisz do końca życia.

Plaże i natura w okolicach Wandei

Plaże są piaszczyste i szerokie, gwarantujące komfort i dozę prywatności. Cały region może pochwalić się doskonałą pogodą przez większość roku – porównywalną z tą, jaka utrzymuje się na Lazurowym Wybrzeżu (w ciągu roku słońce świeci tu ok. 2500 godzin!). Spokój i kontakt z nienaruszoną naturą zapewniają liczne parki krajobrazowe, a bogactwo fauny i flory sprawi, że na moment zapomną Państwo o życiu w mieście. Warto wybrać sie na wycieczkę na jedną ze wspaniałych wysp L'île d'Yeu oraz L’île de Noirmoutier. L'île d'Yeu jest niezwykle ciekawa ponieważ, jest to wyspa na której obowiązuje bezwględny zakaz używania samochodów.