Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Słoneczne wakacje na kempingach nad Jeziorem Maggiore
Region ten jest popularny zarówno wśród miłośników aktywności wodnych, jak i spokojnych urlopowiczów, jest jednym z najbardziej lubianych destynacji kempingowych we Włoszech. Nad brzegiem jeziora, w otoczeniu cudownych górskich pejzaży, doświadczycie relaksu i spokojnego wypoczynku. Więcej info

Jezioro Maggiore

Dlaczego warto wybrać Jezioro Maggiore?


  • Piękne małe miasteczka
  • Wspaniała baza wypadowa na wędrówki
  • Bogata roślinność śródziemnomorska
  • Przyjemne miejsce na wypoczynek rodzinny lub w gronie przyjaciół

Atrakcje regionu

Z pewnością wspaniałym doświadczeniem dla Ciebie i Twoich bliskich będzie zwiedzenie pięknego regionu wokół Maggiore. Jeżeli chcesz zwiedzić okolice jeziora, możesz podróżować statkami cumującymi prawie w każdej miejscowości. Warto zobaczyć Isola Bella z jej pięknym barokowym pałacem i tarasem widokowym. Drugą atrakcyjną wyspą jest Isola Madre. Rekomendujemy zjeść obiad w jednej z restauracji na wysepce Isola Pescatori - na której znajduje się mała wioska rybacka.

Warto odwiedzić miasteczko Intra z pięknym portem i urokliwym centrum. Jeden dzień można przeznaczyć na wycieczkę na szczyt Monte Mottarone (kolejkę można zamówić z miejscowości Stresa). Pod koniec pobytu nie zapomnij zwiedzić miejscowości Cannobio - uważanej za najpiękniejsze miejsce nad jeziorem. 

Kulinaria oraz najlepsze miejsca na zakupy

Jezioro Maggiore słynie ze swojej tradycji kulinarnej. Jest wiele produktów, które warto spróbować. Po pierwsze wyśmienite sery: Bettelmatt oraz Ossolano dAlpe, które podawane są z regionalnym miodem. Jeżeli lubisz potrawy mięsne powinieneś spróbować mortadelli Ossola lub surowych szynek. Polecane są również wspaniałe chleby oraz słodkie ciastka, które znajdziesz w licznych piekarniach i cukierniach okolicznych miasteczek.