Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Najlepszy kemping na wakacje? Zapraszamy do hiszpańskiej Kantabrii!
Kantabria, razem z Krajem Basków, Asturią i Galicją, nazywana jest Zieloną Hiszpanią. Nic dziwnego, patrząc na błękit wody Zatoki Biskajskiej i złoto piasku. Większość regionu jest przy tym pagórkowata, a porastająca go roślinność bujna i intensywnie zielona. Więcej info

Camping w Kantabrii

Dlaczego kemping w Kantabrii to dobry pomysł na wakacje?


  • Piękne plaże, czysta woda,
  • Zapierające dech w piersiach klifowe nabrzeże
  • Liczne zabytki 
  • Wspólnota autonomiczna „Cantabria Infinita" cechująca się wyjątkowym dziedzictwem kulturalnym i pyszną kuchnią

Wyjątkowy region

Latem upały są tu rzadkie w porównaniu z pozostałą częścią kraju, za to w sezonie jesienno-zimowym (głównie od października do marca) w Kantabrii prószy śnieg. Spędzając wakacje na kempingu w Kantabrii, warto odwiedzić Park Narodowy "Pico de Europa". Dziki krajobraz i położenie przyciąga miłośników wspinaczki i wędrówki przez piękne czerwone lasy bukowe i dębowe. Żyje w nich wiele zagrożonych gatunków zwierząt, takich jak głuszec, wilk iberyjski czy europejski niedźwiedź brunatny.


Kemping w sercu Kantabrii

Camping Playa Joyel 

Ten luksusowy kemping położony jest pomiędzy miastami Bilbao i Santander - sercem Kantabrii. Niewielka odległość od plaży, a także kryty basen, basen dla dzieci i jacuzzi czynią z ośrodka doskonałe miejsce wypoczynku. Z kempingu Playa Joyel niedaleko jest do miasta, natomiast na miejscu skorzystać można z baru, restauracji i pizzerii. 


Plaże i natura

Tutejsze plaże pokryte złotym piaskiem i lazurowa woda Zatoki Biskajskiej sprawiają, że wybrzeże Kantabrii często porównywane jest do Karaibów. Przydomek Costa Verde, czyli Zielone Wybrzeże, w pełni oddaje charakter regionu. Wysoki stopień zalesienia i liczne źródła wody rzeczywiście wyróżniają tę część Hiszpanii na tle całego kraju.

Atrakcje Kantabrii

Kantabria wraz z przyległymi regionami jest terenem najbogatszym w prehistoryczne pozostałości na całym świecie! Najważniejsza z nich - jaskinia Altamira, znana z kolorowych rysunków naskalnych charakterystycznych dla paleolitycznej kultury magdaleńskiej, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybierając się na urlop do Kantabrii, warto też zobaczyć malowniczo położoną na skraju urwiska latarnię Cabo Mayor, najważniejsze miasto Santander czy kurort Castro-Urdiales, którego najstarsze zabytki pochodzą ze średniowiecza.