Kontakt z nami
info@lux-camp.pl

Najlepszy camping na wakacje? Tylko w hiszpańskiej Kantabrii!

Kantabria, razem z Krajem Basków, Asturią i Galicją, nazywana jest Zieloną Hiszpanią. Nic dziwnego, skoro błękit wody Zatoki Biskajskiej i złoto piasku przyprawiają o zawrót głowy. Większość regionu jest przy tym pagórkowata, a porastająca go roślinność bujna i intensywnie zielona.

Najlepszy camping na wakacje? Tylko w hiszpańskiej Kantabrii!
Kantabria, razem z Krajem Basków, Asturią i Galicją, nazywana jest Zieloną Hiszpanią. Nic dziwnego, skoro błękit wody Zatoki Biskajskiej i złoto piasku przyprawiają o zawrót głowy. Większość regionu jest przy tym pagórkowata, a porastająca go roślinność bujna i intensywnie zielona.

Camping w Kantabrii

Kemping w Kantabrii

Dlaczego camping w Kantabrii to najlepszy pomysł na udane wakacje?

  • Piękne plaże, czysta woda,
  • Zapierające dech w piersiach klifowe nabrzeże
  • Liczne zabytki i ślady prehistorii
  • Wspólnota autonomiczna „Cantabria Infinita" cechująca się wyjątkowym dziedzictwem kulturalnym i pyszną kuchnią
Campingi w Kantabrii

Wyjątkowy region

Rejon jest wyjątkowy chyba pod każdym względem. Z Hiszpanią dzieli go nie tylko silna autonomia, ale też zupełnie inny klimat. Latem próżno czekać tutaj na upały właściwie dla pozostałych części tego kraju, za to w sezonie jesienno-zimowym (głównie od października do marca) w Kantabrii prószy śnieg. Jeśli chcą Państwo poznać piękno tutejszych plaż podczas przyjemnie ciepłego lata, warto sprawdzić, naszą wspaniałą ofertę wakacyjną. Już teraz możesz dokonać rezerwacji zakwaterowania na najlepszych campingach w Hiszpanii. LuxCamp.

Wakacje na kempingu w Kantabrii

Camping w sercu Kantabrii

Camping Playa Joyel

Ten luksusowy camping położony jest w połowie drogi pomiędzy miastami Bilbao i Santander - sercem Kantabrii. Niewielka odległość od plaży, a także kryty basen, basen dla dzieci i jacuzzi czynią z ośrodka doskonałe miejsce wypoczynku zapalonych amatorów pływania. Z Camping Playa Joyel niedaleko jest do miasta, natomiast na miejscu skorzystać można z baru, restauracji i pizzerii. Do dyspozycji gości jest bezprzewodowa sieć WiFi i pralka.

Luksusowe wakacje w Kantabrii

Camping z udogodnieniami

Camping La Viorna

Camping La Viorna oferuje luksusowe campnigowanie około 1 km od miejscowości Potes, w samym centrum Kantabrii. Na turystów czekają łazienki dostosowane do osób niepełnosprawnych i odrębne pomieszczenie z przewijakami dla niemowląt. Na miejscu można zrobić zakupy i pranie, zjeść posiłek w restauracji lub barze, a także skorzystać z WiFi. Wśród dodatkowych atrakcji warto wymienić plac zabaw, tenis ziemny i stołowy, kryty basen i saunę.

Hiszpańskie wakacje na campingu w Kantabrii

Plaże i natura Kantabrii

Tutejsze plaże pokryte złotym piaskiem i lazurowa woda przepełniająca Zatokę Biskajską sprawiają, że wybrzeże Kantabrii często porównywane jest do Karaibów. Przydomek Costa Verde, czyli Zielone Wybrzeże, w pełni oddaje charakter regionu. Wysoki stopień zalesienia i liczne źródła wody rzeczywiście wyróżniają tę część Hiszpanii na tle całego kraju.

Campingi w hiszpańskiej Kantabrii

Atrakcje Kantabrii

Jeśli przyrodę regionu nazwać można wyjątkową, to trudno odnaleźć słowo, które mogłoby w pełni opisać wspaniałość tutejszych zabytków. Przede wszystkim Kantabria wraz z przyległymi regionami jest terenem najbogatszym w prehistoryczne pozostałości na całym świecie! Najważniejsza z nich - jaskinia Altamira, znana z kolorowych rysunków naskalnych charakterystycznych dla paleolitycznej kultury magdaleńskiej, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybierając się na luksusowy camping do Kalabrii, warto też zobaczyć malowniczo położoną na skraju urwiska latarnię Cabo Mayor, najważniejsze miasto Santander czy kurort Castro-Urdiales, którego najstarsze zabytki pochodzą ze średniowiecza.