Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.

Bez nudy w drodze

Dla dzieci podróż samochodem jest oczywiście zawsze za długa. Jak zapewnić im zajęcie podczas trasy, bez spędzania całego czasu na telefonie lub oglądaniu filmów? Dzięki tym grom podróż minie o wiele szybciej, a Ty w mgnieniu oka dotrzesz do miejsca docelowego!

Alfabetyczny wąż

Zacznij wyliczankę od zwierzęcia, np. słowa "pies", a ostatnią literą tego słowa  czyli "S" nazwij inne zwierzę, np. sowa. Następna osoba wymienia kolejne zwierzę zaczynające się na literę "A". Osoba, która nie zna odpowiedzi, przegrywa grę. Zabawę można kontynuować w wersji z markami samochodów, krajami, stolicami itp.

Nie tak, nie nie

Odpowiadaj na pytania bez używania "tak" lub "nie". Jeśli ich użyjesz lub będziesz czekać zbyt długo na odpowiedź, przegrywasz! Dość podchwytliwe! Możesz także dodać "eeh", aby utrudnić zadanie.

Wybieram się w podróż i zabieram ze sobą

Klasyk wśród gier samochodowych! Każdy musi dodać przedmiot do listy, która staje się coraz dłuższa. Zaczynasz od "Jadę na wakacje i zabieram....", a następnie wymieniasz coś, co ze sobą zabierasz, na przykład namiot. Druga osoba powtarza zdanie, pierwszy przedmiot i dodaje kolejny. Trzecia osoba wymienia 2 poprzednie przedmioty i dodaje coś ponownie. Osoba, która nie potrafi już wymienić wszystkich przedmiotów, odpada.

Kim jestem?

Do tej gry potrzebna jest kartka papieru i długopis. Ktoś pisze na kartce osobę lub zawód, na przykład znanego aktora lub policjanta. Pozostali mogą następnie zadać 20 pytań, na które można odpowiedzieć tylko "tak" lub "nie", aby dowiedzieć się, kogo dana osoba ma na myśli. Osoba, która udzieli prawidłowej odpowiedzi, wygrywa.

Samochodowe bingo liczbowe

Przygotuj wcześniej karty do bingo, na których umieścisz skróty krajów, które można znaleźć na tablicach rejestracyjnych. Uwzględnij kilka nietypowych krajów, które nie są często spotykane. Jeśli zobaczysz samochód z konkretną tablicą rejestracyjną, możesz zaznaczyć pole. Wskazówka: Możesz również wpisać te same kody krajów kilka razy, aby szybciej zapełnić kartę bingo. Czy karta jest pełna? Wtedy masz bingo i jesteś zwycięzcą.

Liczenie koni

Gra dla dzieci, które uwielbiają konie. Ustalcie czas trwania (np. 15 minut) i każde z nich po swojej stronie drogi liczy konie, które znajdują się na łące. Wygrywa ten, kto na koniec policzy najwięcej koni.

Księga gier

Czy zabrakło Ci wyobraźni i nie możesz wymyślić więcej gier? W takim razie książka z grami na drogę jest zawsze hitem wśród dzieci. Wszechstronne gry lub książka wakacyjna na podróż z różnymi tematami. Zagadki, labirynty i znajdowanie różnic to gry, które lubią wszystkie dzieci.

Samochodowe polowanie

Daj każdemu dziecku listę przedmiotów, na które należy znaleźć podczas jazdy. Po znalezieniu każdego elementu należy go zaznaczyć. Listę można sporządzić z wyprzedzeniem i dostosować do scenerii. W przypadku młodszych dzieci, które nie potrafią czytać, możesz narysować mały obrazek każdego elementu obok słowa, aby wiedziały, czego szukać.  

Gry na postój

Nawet podczas postoju poświęć trochę czasu nie tylko na zjedzenie czegoś, rozprostowanie nóg, ale i zabawę. Pomyśl o skakaniu na skakance, dmuchaniu baniek, grze w piłkę lub w klasy.