Ta witryna nie jest już obsługiwana przez przeglądarkę Internet Explorer.
Otwórz stronę w Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Safari.
Campingi we Flandrii Zachodniej
Flandria Zachodnia to region Belgii obfitujący w atrakcje turystyczne, wspaniałe zabytki i niesamowite muzea. Miejsce idealne dla miłośników zwiedzania, ale także amatorów aktywnego wypoczynku. Sprawdź campingi LuxCamp we Flandrii Zachodniej i daj sią oczarować Belgii. Więcej info

Camping we Flandrii Zachodniej w Belgii

Dlaczego warto się wybrać na wakacje do Flandrii Północnej

  • Wspaniałe nadmorskie kurorty
  • Okazja do aktywnego wypoczynku, np. na rowerze
  • Zachwycająca Brugia, czyli belgijskie  miasto, które wielu przypomina Wenecję
  • Przepiękna natura zachęcająca do wędrówek i spacerów

Flandria Zachodnia - region kontrastów

Flandria Zachodnia to obecnie jeden z najbogatszych regionów Europy, skarbnica kontrastów, gdzie nowoczesność styka siŁ z klasyką i tradycją, a wysoko rozwinięty przemysł występuje obok przepięknej natury. Miłośnicy tej ostatniej z pewnością będą pod wrażeniem Flandrii Zachodniej – nizinnej krainy, z dostępem do Morza Północnego i linią brzegową o długości ok. 64 kilometrów. Będąc w tym regionie, warto odwiedzić tutejsze nadmorskie kurorty Ostendę, czy Blankenberge. Wspaniała natura regionu zachęca do aktywnego wypoczynku, szczególnie wycieczek pieszych i rowerowych.

Odkryj Brugię, czyli "Flamandzką Wenecję"

Wakacje we Fladrii Zachodniej to też doskonała okazja, by poznać uroki „Flamandzkiej Wenecji”, czyli Brugii, która określana jest tak ze względu na liczne kanały znajdujące się w historycznej części miasta. To tutaj powstawały jedne z najdoskonalszych dzieł m.in. Hansa Memlinga i Jana van Eycka. Warto wspomnieć, że nad Brugią wznosi się najwyższa w Europie budowla z cegły – kościół Najświętszej Marii Panny, a historyczne centrum tego miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będąc w Brugii należy zwiedzić znajdujące się na Rynku hale targowe, obejrzeć tutejszy ratusz, czy wybrać się do Bazylika Świętej Krwi, gdzie znajduje się fiolka z, jak się wierzy, krwią Chrystusa.