Kontakt z nami
(0) 22 116 81 07

Pakiet bezpieczeństwa

Opis szczegółowy

Pakiet Bezpieczeństwa można zamówić wyłącznie przy dokonywaniu rezerwacji (przed pierwszą wpłatą za wakacje). Pakiet Bezpieczeństwa umożliwia anulowanie rezerwacji do 60 dni przed przyjazdem, przed 12:00 - bez dokumentacji administracyjnej (medycznej). Jeżeli do terminu wynajęcia zakwaterowania pozostało mniej niż 60 dni w przypadku anulacji rezerwacji jest niezbędna dokumentacja medyczna, stwierdzająca niezdolność do odbycia podróży lub dokumentacja administracyjna stwierdzająca wypadek uniemożliwiający odbycie podróży.  W przypadku anulowania rezerwacji, dokonanie kolejnej jest możliwe dopiero po 48 godzinach. Nie możemy wówczas zagwarantować dostępności wybranego zakwaterowania.

Zmiany rezerwacji można dokonać bezpłatnie w obrębie tego samego operatora do 14 dni przed wakacjami - ale jeśli w związku ze zmianami pojawią się dodatkowe koszty dla naszych dostawców - klient jest zobowiązany do pokrycia kosztów związanych ze zmianą rezerwacji. Gwarantujemy także, że cena zamówionych wczasów nie ulegnie zmianie w przypadku wzrostu cen walut. W przypadku udokumentowanej choroby lub wypadku, rezerwacja może być odwołana do godziny 12:00 jeden dzień przed przyjazdem.


Wpłacona kwota zostanie zwrócona po odliczeniu 10% wkładu własnego oraz opłaty za pakiet bezpieczeństwa, jeżeli przedstawione zostanie zaświadczenie lekarskie stwierdzające poważną chorobę jednego z uczestników wycieczki, nieszczęśliwy wypadek lub śmierć jednego z uczestników, jego współmałżonka, dzieci, rodziców, rodzeństwa, dziadków, wnuków, teściów.

Osoby powyżej 75 roku życia oraz osoby cierpiące na choroby przewlekłe nie podlegają ubezpieczeniu. Ciąża i jej konsekwencje nie są uznawane za chorobę. 


Należy niezwłocznie poinformować LuxCamp o chorobie lub wypadku losowym uniemożliwiającej wyjazd. Należy przedstawić zaświadczenie lekarskie lub administracyjne uniemożliwiające wyjazd nie później niż do 7 dni od momentu złożenia zgłoszenia o rezygnacji do LuxCamp. Ewentualne koszty dokumentacji lekarskiej lub administracyjnej są opłacane przez klienta. LuxCamp zastrzega sobie prawo dalszej oceny stanu zdrowia klienta przez swojego lekarza.

W przypadku braku niezbędnej dokumentacji potwierdzającej niezdolność do odbycia podróży, anulacja rezerwacji odbywać się będzie na zasadach ogólnych Warunków Rezerwacji pkt. 5.  Pakiet Bezpieczeństwa nie pokrywa kosztów wcześniejszego powrotu do domu na skutek choroby czy wypadku. Warto więc sprawdzić, czy Państwa prywatne ubezpieczenie pokrywa tego typu wypadki. Jeżeli nie, warto rozważyć przed wyjazdem wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. 

Pakiet Bezpieczeństwa to usługa dodatkowa.


W razie dodatkowych pytań dotyczących Pakietu Bezpieczeństwa, skontaktuj się z nami!


E-Mail: info@lux-camp.pl

Tel. +48 22 116 81 07